Ako školská psychologička budem poskytovať podporu a pomoc deťom, učiteľom, rodičom, pedagogickým asistentom a pomocným vychovávateľom. Mojou úlohou je byť trpezlivým poslucháčom, sprievodcom a konzultantom pri riešení problémov. Cieľom spolupráce s pedagogickými a odbornými zamestnancami materskej školy je dosiahnuť, aby sa všetci, ktorí ju navštevujú cítili bezpečne a spokojne a mohli rozvíjať svoj potenciál.
V prípade potreby, či akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať.
Konzultačné hodiny:
Nájdete ma v hlavnej budove materskej školy P. J. Šafárika 394/2, Šaľa
Prvé stretnutie:
Cieľom prvého stretnutia so školským psychológom je navzájom sa spoznať a dohodnúť sa na ďalšej spolupráci.
Na prvom stretnutí sa venujeme dohodnutiu podmienok spolupráce. Aké máte očakávania, určeniu cieľov psychologickej intervencie, zberu anamnestických údajov, “téme” stretnutí, spôsobu práce psychológa, frekvencií stretnutí a informovanému súhlasu so spoluprácou. Plán, ciele a spôsoby psychologickej intervencie sa počas procesu môžu meniť vzhľadom na aktuálnu situáciu a potreby dieťaťa, rodiča či pedagogického alebo odborného zamestnanca. Na konci stretnutia sa môžeme dohodnúť na termíne ďalšieho stretnutia.
Pre prácu školského psychológa platí zásada dôvernosti a mlčanlivosti. Informácie o deťoch, rodičoch alebo zamestnancoch ďalej bez súhlasu nezdieľam. O zásade dôvernosti a mlčanlivosti sú všetci, s ktorými spolupracujem primeraným spôsobom oboznámení. Počas vykonávania psychologickej činnosti sa riadim pravidlami v Etickom kódexe Slovenskej komory psychológov a Etikou práce školského psychológa Asociácie školskej psychológie.
Spolupráca so školským psychológom je dobrovoľná.
O náplni práce školského psychológa hovorí § 24 Zákona č. 138/2019 o pedagogických a odborných zamestnancoch:
“Školský psychológ vykonáva